Nejlepší outfit vyhrává cenu
Aurafit vyhlašuje soutěž o outfit od značky FeelJ:
Stačí se obléct do nejlepšího sportovního modelu, který dosud vlastníte. Pak se vyfotit nebo se nechat vyfotit v Aura Fit Lady Clubu a fotku poslat. Fotky můžete odesílat od pondělí 20. 5. do pátku 31. 5. 2024. Na Whatsapp, na email nebo přes Facebook a Instagram. Během prvního červnového týdne soutěž vyhodnotíme a výherkyni dáme vědět, aby si na pobočku zašla vybrat výhru (sportovní outfit od značky FeelJ). Protože víme, jak důležité je, pro nás ženy, mít si co obléct 🙂
Vytahané tepláky a děravá trička už dávno vyšly z módy
Správné oblečení nám může při tréninku nejen zlepšit náladu, ale obléct se hezky nás také může motivovat k lepším výkonům. Aura Fit Lady Cluby jsou výhradně ženské záležitosti. Takže tam chceme vypadat a cítit se jako ženy. Vytahané tepláky sbalte raději na chalupu nebo zahradu. Roztrhaná a děravá trička nechme jako dominantní znak svalovců. Protože, kdo dře, roztrhá na sobě i tričko 😀
Základní výbava
Oblečení na sport by mělo být hlavně pohodlné a praktické. Nenoste, cokoli vás napadne. Základní výbavou je prosté a čisté fitness oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně. Samozřejmostí je čistá uzavřená obuv určená pro sport. Žádné sandály nebo polobotky. A nezapomeňte na čisté ponožky.
U nás princezny nosí kecky
Všechny přece chceme, aby nám to i na tréninku slušelo! My ženy jsme na sportovní outfity a designy mnohem náročnější než muži. Šaty přece dělají člověka. Můžete si obléct styl i pohodlí.
Krátké nebo dlouhé?
Pokud se na cvičení rozhodnete obléct tepleji, lépe se vám prohřejí svaly a více se zapotíte. To může pomoct při rychlosti hubnutí. Nezapomeňte ale, že při velkém horku může dojít k přehřátí organismu. Všeho s mírou! Když se naopak na trénink oblečete nedostatečně a bude vám zima, vaše svaly se dostatečně neprohřejí a bude vám hrozit vyšší riziko zranění. Je lepší mít s sebou o kus oblečení navíc a ten si obléct později, než potom trpět zimou.
Správný výběr kalhot
Důležité je, aby kalhoty takzvaně přiléhaly. Příliš volné kalhoty by se mohly zamotat do stroje a vy byste se mohly zranit. Délka legín záleží na teplotě uvnitř fitka. V letních měsících můžete nosit kratší kalhoty – šortky nebo capri. Na Jiřího z Poděbrad je chládek i v létě, takže můžete nosit legíny po celý rok:-)
Topy a trička
Vhodné jsou trička a topy bez rukávů. Jsou mnohem pohodlnější, protože pot může „svobodně odkapávat“. Navíc rukávy vám nebudou bránit v pohybu. I tady platí, že trička a topy by měly přiléhat a neplandat.
S kvalitními botami bude cvičení jako sen
Nesprávná obuv může z cvičení udělat noční můru. Naopak vhodná a kvalitní obuv udělá z tréninku radostnou záležitost (jako sen). Do fitka noste vždy čistou obuv.
Investujte do sportovní podprsenky a doplňků
Není dobré cvičit v podprsence, ve které chodíte do práce. Pořádná sportovní podprsenka dobře drží prsa a zajistí, že vás nebudou bolet záda. Ženy s delšími vlasy ocení čelenky a gumičky. S sebou do fitka si můžete přibalit potítka nebo chytré hodinky. Na co ještě nezapomenout? Vezměte si dva ručníky – 1 na stroje, 2. na usušení po osprchování.
Materiál fitness oblečení
Když máte na sobě oblečení, které je pro sport navržené tj. funkční materiály např:
polyester nebo elastan, můžete se lépe pohybovat a cvičit. Tyhle speciální materiály
jsou lehčí, prodyšné a rychle schnoucí, takže se cítíte pohodlně i během náročných
cvičení. Navíc po cvičení nezapáchají tolik jako bavlna.
Zapomeňte na bavlnu:
Bavlna je sice skvělá na každodenní nošení, ale při cvičení vám nebude příliš
pomáhat. Může zadržovat vlhkost a způsobovat tak nepříjemné pocení a tření.
Funkční materiály jsou lepší volbou, protože rychleji odvádějí pot a udržují vás suché
a pohodlné. Tento typ materiálu může zabraňovat podráždění kůže.
Údržba a péče
Když už investujete do sportovního oblečení, měly byste i vědět, jak se o něj správně starat. Doporučujeme pravidelně prát po cvičení. Případně nechte oblečení alespoň pořádně vyschnout a vyvětrat, než si je budete moci na cvičení obléct. Jsme dámský fitness klub a když nám tam nesmrdí chlapský pot, nechceme se „cítit“ samy.
Praní – u sportovního oblečení se nedoporučuje při praní příliš vysoká teplota. Mohlo by dojít k poškození vláken, která by se mohla smrsknout. Ideální teplota je 30°C program na jemné prádlo nebo přímo na sportovní oblečení. Vyhýbejte se teplotám nad 40°C a neperte oblečení s věcmi se zipy, pásky a podobně. Ty by mohly oblečení poškodit. Vhodný speciální prací prostředek určený přímo na sportovní oblečení odstraní pach potu a navíc je šetrný k vláknům a zachovává funkčnost materiálu. Na sportovní oblečení rozhodně nepoužívejte aviváž (narušuje funkčnost).
Sušení – pokud to počasí venku umožní, nejlepší je samovolné uschnutí naruby venku. Nesušte sportovní prádlo na přímém slunci. Při sušení v bubnové sušičce volte program na jemné prádlo, aby vám oblečení zůstalo co nejdéle krásné a funkční.