Poslední dobou jsou to častější a častější případy, které nás obklopují nebo jsme přímo jejich součástí. Mám na mysli prosakování mužského principu do chování žen. Pomalu se tak začíná tvořit svět, kde se snaží ženy mužům vyrovnat. Kde vyrůstáme v podmínkách orientovaných na výkon. Kde chybí ženská něha a empatie.
Dnešní ženy jsou vážně skvělé. Dokáží si vydělat jako muži (často i více), zvládnout chod domácnosti a odzátkovat víno. Častokrát nečekají, až jim muži pomohou do kabátu. Klidně táhnou samy těžké tašky z obchodu. V práci dělají velká rozhodnutí, uzavírají obchodní dohody, jednají s muži a jsou s nimi narovno. Ženy jsou zkrátka samostatné jednotky schopné plně fungovat i bez mužů.
Jenže ženský princip funguje přesně naopak. Pracuje více s bezpodmínečnou láskou – vůči sobě i vůči druhým.
Za náš přístup nemůžeme. V mužském principu nás vychovali rodiče. A ty zase jejich rodiče. Děti dělají vše, aby přežily. Musí si tedy získat lásku rodičů. Pokud vidí, že láska rodiče je podmíněna úspěchy, dělají vše proto, aby lásky měli co nejvíce. Podobné chování se následně projevuje celý život. Dospělost je rozdílná jen tím, že se již nesnažíme vyhovět rodičům, ale sobě. Svým nárokům. Nebo šéfovi. Partnerovi. Přátelům. Okolí.
Černá a bílá. Země a vzduch. Jing a Jang. Pláč a smích… Cokoliv si vymyslíme, má protipól. A důležitá je harmonie a rovnováha. Neměly bychom se zkrátka přestat bát býti ženami a vyrovnávat mužský princip tím ženským?
Existuje dost svátků, mezinárodních nebo významných dní, které nám připomínají, jak jsou ženský princip a ženy důležité.
Ženské svátky nejen pro ženy
Například mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ. Vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Právě švadleny z New Yorku stávkovaly za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír. V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například socialistickou propagandu a nezapomenutelné karafiáty, chlebíčky apod.. Tento den protestují např. feministky dodnes. V mnoha rodinách v ČR se MDŽ slaví do dnešní doby, přestože od roku 1990 není MDŽ oficiálním svátkem.
Den matek je další velmi krásný svátek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá den matek na druhou květnou neděli. V ČR se začal slavit roku 1923 a to díky propagátorce Alici Masarykové. Po druhé světové válce byl komunistickou garniturou trochu zneužit, právě k propagandistickým oslavám a byl přejemenován na MDŽ – Mezinárodní den žen. Po roce 1989 se opět začal slavit Den matek i veřejně. Typickým dárkem ke Dni matek jsou květiny a drobné dárky, které matky často dostávájí hlavně od svých dětí.
Jako další jmenujme Světový den žen žijících na venkově připadající na 15. 10. Světový den žen žijících na venkově je věnován právě ženám, které žijí a pracují na venkově, ale ne vždy mají ke své práci dobré podmínky, neboť mnohdy dojíždí do práce daleko, žijí z nízkého příjmu, ale i tak vytvářejí více jak polovinu světové potravy. V tento den bychom se nad tím to problémem měli řádně zamyslet a přemýšlet jak zlepšit podmínky pro ženy na venkově. Pravdou je, že se v posledních 20 letech v České republice tyto podmínky změnily.
Nebojme se nejen v tyto dny být nebo zůstat ženami a nechat se obdarovat. Mimochodem víte, že v psychologii barev je bílá symbolem jasu, nevinnosti, čistoty nebo zrození a karafiát v květomluvě říká ženě: „Roznítila si mou lásku?“
Takže ani bílými karafiáty bych neopovrhovala 🙂
Rovnováha je důležitá a proto neupírejme ani mužům jejich svátky a dny
Mezinárodní den mužů, který je důvodem k oslavám 19.11. Na rozdíl od Mezinárodního dne žen, který je svátkem mezinárodně uznávaným Organizací spojených národů, je Mezinárodní den mužů sice slaven v řadě zemí, organizátory oslav jsou však osobnosti nebo skupiny osob.
Dalším, v ČR neoficiálním, svátkem podobného charakteru je Den otců, který je slaven třetí červnovou neděli. Den otců je svátek na počest otců oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či ještě k různým jiným datům. V severských zemích, například ve Finsku, je Den otců oslavován druhou neděli v listopadu.
Dalším svátkem může být pro muže třeba začátek Premiere League a spousta dalších příležitostí:-) Existují i dny, měsíce nebo jen pouhé chvilky, které můžeme, navzdory našim odlišnostem, slavit společně.
1.5. Svátek práce – Máj
Máj, lásky čas. K Máji neodmyslitelně patří líbání pod třešní. I když už moc nekvetou. A proč zrovna pod třešní?
Jde o pohanský zvyk. Rokvetlý strom symbolizuje plodnost. Stejně jako jsou stromy připraven plodit, mají i zamilovaní lidé velký potenciál přivést na svět potomka.
Jiné zdroje říkají, že jde o tradici, kdy děvčata odmění pusou chlapce za májku. Tím totiž chlapec označoval dívku, kterou měl rád.
Polibek by měl dívce zajistit krásu na celý rok. Trvdí se, že dívka „neuschne„.
3.4. Mezinárodní den spodního prádla
Svátek lze pojmout různě. V zásadě jde o jakousi oslavu intimních partií těla, které pod spodní prádlo normálně schováváme. Zakladatelé nás vybízí, abychom přijali naše tělo takové, jaké je. Bez kompromisů. Bez potřeby „být dokonalá“.
Jak se svátek slaví? V Americe se prý v tento den vyfotí na sociální sítě a píší, jak jsou ženy spokojené se svou postavou.
Pro ještě odvážnější se samozřejmě nabízí možnost projít se ve spodním prádle na veřejnosti. Ale zvažte to; 3.4. ještě není úplně počasí na promenádu.
5.7. Mezinárodní den objetí
Na Mezinárodní den objetí je docela možné, že vás někdo s tabulí „objetí zdarma“ zaskočí na ulici a přitiskne si vás na hruď. Pokud je vaše drahá polovička žárlivá, zkuste si tento den zapsat a raději se partnerovi nebo partnerce o akci zmiňte.
6.7. Světový den polibku
Aby kontaktu nebylo málo, hned po dnu plném objímání přichází den líbací. No, oficiálně by mělo být na ulicích bezpečno. Neměl by vás nikdo přepadnou s transparentem „pusa zdarma“ a násilím váš zlíbat. Ale nikdy nevíte, jak si kdo daný svátek vyloží.
Tak trochu utajovaný svátek 8.8.
A v neposlední řadě 8. 8., Mezinárodní den ženského orgasmu. Šťastný mezinárodní den ženského orgasmu! Milé dámy, vyřiďte velké díky za tento den do Brazílie, neboť to je to místo, kde byl 8. srpna zaveden a slaví se jako jedno z největších životních potěšení.
Svátek vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii, kde se jeden radní rozhodl věnovat tento den ženskému orgasmu jako kompenzaci za „sexuální dluh“ vlastní manželce.
Svátek se slaví v Brazílii, Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru a Norska. Ale proč ho nezačít slavit také u nás? Vždyť co může být příjemnějšího, než potěšit svou milovanou ženu, milenku, přítelkyni krásným orgasmem? Ženy tento svátek milují určitě více, než MDŽ!
Ať už se rozhodnete přijmout nebo nepřijmout ženský princip a slavit nebo neslavit aspoň nějaký z výše uvedených svátků, myslete přitom na protipóly, rovnováhu a Auru.
Co o nás říkají naše klientky?