Znáte přístroj Vibrogym?
Jedná se o přístroj, který je založený na principu přenosu vibrací ke svalům. Vibrace, které se přenášejí ke svalům, nutí svaly reflexně se stahovat.
Obsah článku:
- Znáte přístroj Vibrogym?
- Benefity přístroje VibroGym?
- Jak VibroGym přístroj správně využívat?
- Příklady cviků:
- Jak zefektivnit vaše klasické cvičení? VibroGym zná odpověď
- Hodnocení našich klientek
Benefity přístroje VibroGym?
- Vhodné pro jakoukoliv věkovou kategorii i tělesnou kondici
- Pomůže vám s hubnutím a redukcí celulitidy
- Minimální námaha na svaly a klouby
- Při pravidelném cvičení zpevňuje svaly a kůži
- Zlepšuje krevní oběh, napomáhá posílit váš metabolismus a lymfatický systém
- Může napomáhat s menším výskytem křečových žil
- Ideální doba cvičení – přibližně 20 minut denně 3x v týdnu
- Může napomáhat jako prevence osteoporózy
- Pomůže Vám zlepšit rovnováhu a koordinaci těla
- Napomáhá při ztuhlostech a bolesti svalů i kloubů
Kontraindikace (zdravotní stav při kterém nevyužívat vibrační plošinu):
Pokud si nejste jistá, zda můžete Vibrogym využívat, obraťte se na svého lékaře:
- Kardiovaskulární onemocnění
- Těhotenství
- Epilepsie
- Silné migrény
- Akutní a zánětlivá onemocnění
- Hluboká žilní trombóza
- Onemocnění plotének
- Umělé klouby
- V blízké době aplikované šrouby, kovové čepy, nitroděložní tělísko,..
- Akutní kýla
- V blízké době podstoupení chirurgického zásahu
- Kardiostimulátor
- Onemocnění sítnice, ….
Jak VibroGym přístroj správně využívat?
Před samotným zahájením cvičení na Vibrogymu, by mělo proběhnout přibližně 10 minutové zahřátí – tedy eliptical, rozcvička, …
A vaše celková doba cvičení by měla trvat přibližně 15 – 20 minut.
Na začátku cvičení by měl proběhnout strečink, poté zařadit nějaké posilovací cviky a na konci se věnovat i kratší relaxaci.
Příklady cviků:
V rámci strečinku můžete zařadit:
Při strečinku se doporučuje spíše nízká intenzita vibrací
- Protažení trapézových svalů a krku – sed na plošině, dolní končetiny jsou v pravém úhlu v kolenním kloubu a plosky nohy na zemi. Levou horní končetinou si obejmete zezhora hlavu tak, že prsty sahají na ucho a provedete úklon na levou stranu. Myslete na rovná záda a pravidelné dýchání. Opakujte na obě strany.
- Protažení prsních svalů – vzpřímený stoj na plošině, ruce spojíte za zády, lokty jsou propnuté. Mírné prohnutí v zádech a s každým výdechem o kousek posunete spojené ruce za zády o kousek víš.
- Protažení stehen (přední strana stehen) – vzpřímený stoj na plošině, levá noha lehce pokrčená v kolenním kloubu, pravá noha pokrčená v koleni přitažena s dopomocí rukou k hýždi (přitažení paty k hýždím). Opakujete na obě strany.
V rámci posilování na VibroGymu můžete zařadit:
Zde se doporučuje využívat nízkou až střední intenzitu vibrací
- Posílení stehenních a hýžďových svalů – vzpřímený stoj na plošině, nohy na šíři boků, ruce se drží madel na vibrační podložce. Pomalý, kontrolovaný pohyb do dřepu. Rovná záda po celou dobu provádění cviku. Můžete využít i odporovací gumu.
- Posílení horních končetin a středu těla – vysoký plank, ruce na vibrační podložce, rovná záda, zpevněné břiško, které se snažíte jakoby vtáhnout „dovnitř“. Výdrž přibližně 30 s. Můžete vyzkoušet i variantu s přitahováním kolen k lokti. Pravidelné dýchání (nádech nosem, výdech pusou).
- Posílení paží – sed před přístrojem a zády ke stroji, ruce opřené o vibrační podložku, dolní končetiny jsou pokrčené v kolenou, hýždě držíme nad zemí a celé plosky nohou pevně na zemi. Pohyb je veden směrem dolů (pohyb v loketních kloubech). Jedná se o pomalý, kontrolovaný pohyb. Pravidelné dýchání.
A v rámci relaxace můžete zapojit tyto cviky:
Opět se doporučuje pohybovat se v rozmezí nízké a střední intenzity vibrací
- Uvolnění horní poloviny těla (uvolnění hlavy, horních končetin, bederní oblasti,…) – vzpřímený stoj zády k displeji přístroje, s nádechem horní končetiny vedete obloukem nahoru – vzpažení. S výdechem hlavu a horní končetiny necháte volně vyset v předklonu – uvolníte tím napětí v horní časti těla. Můžete si lehce zakývat rukama a hlavou lehce zahýbat ze strany na stranu. Vše nechat úplně uvolněné. Klidně a pravidelně dýcháte. Opakovat 2-3x.
- Uvolnění paží, hlavy a zad – sed na patách před přístrojem, provedete předklon a natažené horní končetiny jsou položené na vibrační plošině. Klidně, pravidelně dýcháte a necháváte uvolnit napětí v oblasti ramenních kloubů, krční páteře, bederní oblasti,..
- Uvolnění celého těla – nízká intenzita vibrací a vzpřímený stoj na plošině, můžete se přidržovat madel. Půjdete do mírného podřepu. Necháte celé tělo pár minut odpočinout. Nezapomínat na klidný, pravidelný dech.
Jak zefektivnit vaše klasické cvičení? VibroGym zná odpověď
Pokud jste doposud cvičila s vlastní vahou a nevidíte výsledky, zkuste zařadit k vašim oblíbeným cvikům právě vibrační pošinu. Můžete zkusit využit i pomůcky jako odporovací gumy, činky apod. a ještě více zefektivnit cvičení.
Při pravidelném využívání přístroje Vibrogym uvidíte výsledky dříve než při klasickém cvičení a je to i skvělé zpestření vašeho tréninku. Tak na co ještě čekáte?
Hodnocení našich klientek
Naše klientky tuto metodu cvičení rádi zařazují do svých tréninků. Vibrogym využívají jak během tréninku (posilovací cviky), tak i jako relaxaci po tréninku (10 minutek na uvolnění těla).